O nas

New City Development Sp. Z o. o Sp. Komandytowa, to nowy developer na łódzkim rynku nieruchomości. Naszą motywacją jest zadowolenie klientów, a priorytetem dbałość o  ich komfort.

Pierwszą inwestycją realizowaną przez New City Development Sp. Z o. o Sp. Komandytowa, są Apartamenty Księży Młyn u zbiegu ulic Przędzalnianej 82 i Częstochowskiej 1a.

W najbliższej przyszłości zaplanowane są już kolejne inwestycje na terenie Łodzi.

 

System 10% – 90% dla jeszcze większego komfortu naszych klientów.

System o którym mowa poniżej dotyczy wpłat klientów na Zamknięty Rachunek Powierniczy. Zakłada on, iż klienci wpłacają tylko 10% wartości nieruchomości przy podpisaniu umowy deweloperskiej, natomiast kolejne 90%, w momencie przeniesienia praw do zakupionego apartamentu na klienta. Daje to przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa i pewność, że inwestycja finansowana jest z środków inwestora , a nie nabywców. Jest to również niebywale istotna informacja dla osób, które w zakupie nieruchomości posiłkują się kredytem- daje to klientom maksimum czasu na skompletowanie dokumentów i wybór najlepszej dla siebie opcji kredytowania. Klient  może wystąpić o kredyt dopiero pod koniec realizacji inwestycji.

 

Zamknięty Rachunek Powierniczy – co to takiego??

W świetle ustawy deweloperskiej z dnia 16-go września 2011 roku, na każdego dewelopera narzucony jest obowiązek prowadzenia rachunków powierniczych. Mieszkaniowy rachunek powierniczy to specjalny rodzaj rachunku bankowego, na który klienci, kupujący mieszkanie, dokonują regularnych transz wpłat na poczet inwestycji danego dewelopera. Zapewnia to ochronę interesów klientów i środków pieniężnych wpłacanych na poczet wybranego przez nich lokalu.

W przypadku zamkniętego mieszkaniowego rachunku powierniczego wypłata deweloperowi wszystkich środków na nim zdeponowanych następuje po przeniesieniu na nabywcę prawa będącego przedmiotem danej umowy deweloperskiej, a ściślej – po otrzymaniu przez bank odpisu aktu notarialnego umowy przenoszącej na nabywcę prawo będące przedmiotem danej umowy deweloperskiej, w stanie wolnym od obciążeń, praw i roszczeń osób trzecich, z wyjątkiem obciążeń, na które wyraził zgodę nabywca. *

*źródło: http://pzfd.pl/rachunek-powierniczy/


apartamenty Księży Młyn